Artykuł o fotowoltaice

j popularne, a niewątpliwie prym wiedzie tutaj energia słoneczna. Dlaczego warto skorzystać z takiej opcji ? Przede wszystkim, energia słoneczna to całkowicie darmowe i bardzo silne źródło energii. Nawet w kompletnie zachmurzony d

Artykuł o fotowoltaice falowniki fotowoltaiczne

Energia słoneczna : dlaczego warto ?

Od kilku lat następuje bardzo dynamiczny rozwój możliwości pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Takie rozwiązania są coraz bardziej popularne, a niewątpliwie prym wiedzie tutaj energia słoneczna. Dlaczego warto skorzystać z takiej opcji ? Przede wszystkim, energia słoneczna to całkowicie darmowe i bardzo silne źródło energii. Nawet w kompletnie zachmurzony dzień możemy korzystać z tej formy energii, co może być trochę zaskakujące. Instalacje fotowoltaiczne w prosty i szybki sposób przetwarzają promieniowanie uzyskane ze Słońca i zapewniają dostawy prądu elektrycznego dla gospodarstwa domowego. Jest to niewątpliwie bardzo dobry sposób na uzyskanie energii z darmowego źródła. Nic więc dziwnego, że takie rozwiązania są bardzo popularne i stają się coraz bardziej rozpowszechnione.


Zjawisko fotowoltaiczne - fakt z Wiki

Zjawisko fotowoltaiczne (efekt fotowoltaiczny) ? zjawisko fizyczne polegające na powstaniu siły elektromotorycznej w ciele stałym pod wpływem promieniowania świetlnego. W związku z tym należy do zjawisk fotoelektrycznych wewnętrznych. Zjawisko fotowoltaiczne jako pierwszy zauważył w roku 1839 Aleksander Edmund Becquerel, ojciec Henriego Becquerela1.

Zjawisko to jest wykorzystywane w ogniwach fotowoltaicznych.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjawisko_fotowoltaiczne


Biodegradacja - zastosowanie

Najpopularniejszym wykorzystaniem biodegradacji przez człowieka są filtry awaryjne w biologicznych oczyszczalniach ścieków124 oraz stawach biologicznych, służących do fermentacyjnego oczyszczania odpadów (np. z cukrowni). Konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków dla mikroorganizmów przeprowadzających biodegradację. Należy utrzymywać odpowiednią temperaturę oraz usunąć ze ścieków substancje toksyczne dla biodegradatorów (np. detergenty, pestycydy)1.

Ma również zastosowanie na składowiskach odpadów24, przy produkcji biogazu z odpadów i ścieków, biomasy paszowej ze ścieków124 oraz rozpuszczalnych w wodzie pestycydów w opakowaniach podatnych na biodegradację1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Biodegradacja



© 2019 http://informator.mazowsze.pl/