O sztukaterii

tetyce. Nie od dziś wiadomo, że to, jak na zewnątrz wygląda nasz dom, jest jego wizytówką. Z tej racji postarajmy się o to, by był on po prostu piękny. Każdy z nas ma swoją definicję piękna, dlatego też warto jest wybrać odpowiedn

O sztukaterii

Klasyczne piękno i sztukateria w domu

Nasz dom to miejsce, w którym żyjemy, dlatego też wspaniale będzie, jeśli pomyślimy nie tylko o jego funkcjonalności, ale także i o estetyce. Nie od dziś wiadomo, że to, jak na zewnątrz wygląda nasz dom, jest jego wizytówką. Z tej racji postarajmy się o to, by był on po prostu piękny. Każdy z nas ma swoją definicję piękna, dlatego też warto jest wybrać odpowiednią dla siebie sztukaterię elewacyjną. To nasz gust podpowie nam, jaką. Warto jest przypomnieć, że można ją także instalować w naszych wnętrzach. Tam na pewno również się sprawdzi i nada każdemu pokojowi niezwykłego blasku. Bez względu na to, czy przeprowadzamy gruntowny remont, czy tylko malujemy ściany możemy naprawdę wiele zrobić, by nasz dom stał się piękny.


Sztukateria wspaniałym pomysłem na dom

Jeżeli mamy zamiar przeprowadzić gruntowny remont naszego domu, to sprawmy, aby faktycznie odmienił on swoje oblicze na lepsze, na ciekawsze. Z pewnością patrząc na nasze ściany czy elewację można mieć wrażenie, że są one podobna do wielu innych, które spotkać można na przykład w domu sąsiada. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze lokum pozytywnie wyróżniało się, to zastanówmy się nad tym, by zmontować wspaniałą i nadającą klasycznego piękna sztukaterię. Nasza elewacja stanie się zupełnie inną niż do tej pory! Naprawdę warto jest pójść w tę stronę i uczynić swój budynek mieszkalny czymś zupełni innym niż do tej pory. Nie bójmy się takich zmian i choć raz w życiu przekonajmy się, jak w łatwy sposób można nadać dobrego wyglądu naszym wnętrzom.


Architraw - definicja z Wikipedii

Architraw (epistyl, nadsłupie) ? główny (najniższy) poziomy człon belkowania antycznego, który podtrzymywał belki stropu.

Spoczywał on bezpośrednio na kolumnach. Architraw występuje we wszystkich porządkach architektonicznych. W porządku doryckim miał formę prostej gładkiej belki, natomiast w pozostałych, jego płaszczyzna dzieliła się na trzy fasciae, z których najwyższa była najbardziej wysunięta.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architraw



© 2019 http://informator.mazowsze.pl/