Potrzebny w wielu branżach i przy wielu remontach - podnośnik.

brotowej podstawy żurawia na której zainstalowany jest wychylny wysięgnik, niekiedy o budowie teleskopowej. Na końcu wysięgnika zainstalowany jest cięgnik. Taką konstrukcję mają żurawie samobieżne, żurawie portowe, żurawie stoczni

Potrzebny w wielu branżach i przy wielu remontach - podnośnik. podnośniki koszowe Racibórz

Taką konstrukcję mają żurawie samobieżne żurawie

Dwoma podstawowymi elementami konstrukcji żurawia jest kolumna i wysięgnik. Kolumna w wielu przypadkach zredukowana jest do obrotowej podstawy żurawia na której zainstalowany jest wychylny wysięgnik, niekiedy o budowie teleskopowej. Na końcu wysięgnika zainstalowany jest cięgnik. Taką konstrukcję mają żurawie samobieżne, żurawie portowe, żurawie stoczniowe, żurawie pływające oraz żurawie warsztatowe. Innym rozwiązaniem jest gdy kolumna przyjmuje postać wysokiej (zwykle kratownicowej) wieży. Na jej szczycie zamontowany jest wychylny wysięgnik z cięgnikiem na końcu, bądź stały, (poziomy) z ruchomym cięgnikiem. Takie rozwiązanie konstrukcyjne stosowane jest w żurawiach wieżowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)


Przesuwanie podnośników koszowych

Obsługa podnośników koszowych może być bardziej lub mniej skomplikowana. Wszystko zależy jedynie od tego, w jaki sposób podnośniki koszowe mają być wykorzystywane i jakim celom służyć. Osoby prywatne, które wykorzystują podnośniki koszowe w celu wykonywania drobnych prac na pewno poradzą sobie zupełnie samodzielnie z ich obsługą i nawet będą mogły wykorzystywać je w celach zabawowych. Natomiast pracownicy różnych firm mogą przy wykorzystaniu podnośników koszowych zajmować się przeprowadzaniem różnego rodzaju prac naprawczych. Oni starają się już obsługiwać podnośniki koszowe w bardziej wydajny sposób, a przez to potrzebują czasami pomocy dodatkowych pracowników. To oni będą odpowiadać za pełną obsługę podnośników koszowych.


Cytat z Wikipedii, hasło: Żuraw (urządzenie dźwignicowe)

Ze względu na mobilność konstrukcji mówi się o żurawiach stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych, pokładowych, samochodowych i samojezdnych.

Głównym parametrem żurawia jest maksymalny moment obciążający ? iloczyn maksymalnego możliwego do podniesienia przez urządzenie ciężaru w tonach oraz poziomej odległości od punktu podparcia wysięgnika mierzonej w metrach. Jego jednostką jest tonometr (Tm).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)



© 2019 http://informator.mazowsze.pl/