Transport osobowy i publiczny: Taksówka

z z taksówek?Pewnie nie raz zdarzyło Ci się skorzystać z taksówki w sytuacji kiedy np. auto odmówiło posłuszeństwa, a ty miałeś ważne spotkanie. Takich sytuacji doświadcza wiele osób w każdym mieście- małym i dużym. Ale to nie jed

Transport osobowy i publiczny: Taksówka Nigdy nie wiadomo kiedy będziemy potrzebowali usług typu: , dlatego należy zapisać sobie numer lub adres strony na wszelki wypadek. O taksówkach i przewozie.

Jak często korzystasz z taksówek?

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się skorzystać z taksówki w sytuacji kiedy np. auto odmówiło posłuszeństwa, a ty miałeś ważne spotkanie. Takich sytuacji doświadcza wiele osób w każdym mieście- małym i dużym. Ale to nie jedyne sytuacje kiedy ludzie sięgają po telefon i dzwonią na taxi.

Wieczorami, zwłaszcza w piątki i soboty taksówkarze odwożą do domów imprezowiczów, którzy nie byliby w stanie sami do nich dotrzeć. Sporo starszych osób również korzysta z usług taksówkarskich, gdy chcą zrobić większe zakupy.


O taksówkarzu z Wikipedii

Taksówkarz ? osoba kierująca pojazdem samochodowym przeznaczonym do wykonania usługi przewozu osób lub mienia, nazywanej powszechnie taksówką.

Określenie to, a także ?taksa?, pochodzi od nazwiska Franza von Taxisa, który w 1490 roku był organizatorem przewozu cesarskiej (cesarz Maksymilian I Habsburg) poczty.

Wykonywanie tego zawodu jest regulowane przepisami, które określają następujące wymagania wobec kandydatów:

ukończenie szkolenia (kursu),
kwalifikacji zdrowotnych (ogólnych),
pozytywnych badań psychotechnicznych,
zdania egzaminu z zakresu ?wykonywania transportu drogowego taksówką?1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz


Kierowca zawodowy. Definicja z Wikipedii

Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kierowca



© 2019 http://informator.mazowsze.pl/